środa, 25 marzec 2020 09:57

KOMUNIKAT. Branża kruszyw w czasie pandemii

Szanowni Państwo,

Informujemy, że Polski Związek Producentów Kruszyw monitoruje sytuację związaną z zagrożeniem wirusem SARS CoV-2.

Napływające informacje mówią o prawdopodobnych opóźnieniach realizowanych inwestycji ale też ograniczaniu lub przesuwaniu w czasie, planowanych nowych inwestycji publicznych i prywatnych! Dodatkowo, wprowadzona przez większość instytucji, w tym również jednostki samorządu terytorialnego, praca zdalna, wydłuża procedury związane z uzyskaniem niezbędnych dokumentów, w tym głównie pozwoleń budowlanych dla inwestycji, które mają zapewnione finansowanie. Wszystkie te czynniki, w nieznanym jeszcze stopniu znajdą swoje odzwierciedlenie w funkcjonowaniu branży producentów kruszyw.

Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi Członkami. W najbliższym czasie nawiążemy dialog ze Stowarzyszeniami zrzeszającymi firmy deweloperskie, budowlane oraz będące dostawcą wyrobów budowlanych dla budownictwa, z prośbą o dostarczenie symulacji prognoz ich funkcjonowania. Po zebraniu informacji postaramy się oszacować możliwe skutki dla Naszej branży.

Gorąco zachęcamy wszystkie firmy produkujące kruszywa o przesyłanie do nas informacji o Państwa problemach i występujących groźnych dla branży zjawiskach wynikających z pandemii koronawirusa na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z wyrazami szacunku
Artur Widłak
Prezes Zarządu


 

Czytany 206 razy Ostatnio zmieniany środa, 25 marzec 2020 10:03