piątek, 17 kwiecień 2020 11:50

PZPK a problemy branży – apel do Członków Związku.

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy, Członkowie Związku

Obecna sytuacja nadzwyczajna mająca bezpośredni wpływ na wiele gałęzi gospodarki wymaga również podejmowania działań i decyzji zmierzających do zminimalizowania ryzyka zagrożenia recesją oraz wypracowania systemowych rozwiązań wspierających zarówno przedsiębiorców jak i pracowników.

W związku z powyższym w ostatnim czasie zawiązano szereg inicjatyw, w których uczestniczy również Polski Związek Producentów Kruszyw, jako przedstawiciel środowiska przemysłu wydobywczego.

Jedną z nich jest reaktywowana w dniu 24 marca br. Rada Przedsiębiorczości, powołana przez szefów największych organizacji przedsiębiorców i pracodawców w Polsce. W jej skład, wchodzą między innymi: Federacja Przedsiębiorców Polskich, Pracodawcy RP, Polska Rada Biznesu, Konfederacja Lewiatan czy Krajowa Izba Gospodarcza.

Poniżej znajduje się adres do tekstu Deklaracji reaktywującej prace Rady: https://www.bcc.org.pl/wp-content/uploads/2020-03-24-deklaracja-rady-przedsiecca8biorczosci_wk_24-03-003.pdf

Jedną z pierwszych inicjatyw Rady, było skierowanie pisma do Premiera Rządu RP, w którym zaapelowano o niezwłoczne przyjęcie i wprowadzenie Tarczy Antykryzysowej (w zakresie związanym z ratowaniem firm i miejsc pracy) oraz natychmiastowe rozpoczęcie prac nad jej nowelizacją i stworzeniem Tarczy 2.0).

Drugą inicjatywą jest organizacja spotkań przedstawicieli wykonawców, projektantów i dostawców materiałów dla budownictwa drogowego w formie debat, będących reakcją na trudną sytuację gospodarki i problemy szeroko pojętego drogownictwa.

Animatorem tych działań jest Polski Kongres Drogowy przy ścisłym udziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa, Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa oraz Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Nawierzchni Asfaltowych. Sama debata spotkała się z dużym zainteresowaniem środowiska i przyjęła formę spotkań cyklicznych. Na drugą jej odsłonę zaproszony został również Prezes Zarządu PZPK.

Zapis z pierwszej debaty można zobaczyć pod adresem:  https://www.youtube.com/watch?v=reL3AdgUURo

Polski Związek Producentów Kruszyw jako organizacja reprezentująca przemysł wydobywczy, na bieżąco utrzymuje kontakt z przedstawicielami ww. organizacji współpracujących w ramach wspomnianych inicjatyw. Mając na uwadze dobro przedsiębiorców – producentów kruszyw, staramy się reagować na wszystkie sygnały dotyczące problemów całej branży jak i pojedynczych firm – członków Związku, w obecnej, niełatwej sytuacji w jakiej przyszło nam wszystkim funkcjonować.

W związku z powyższym, zwracam się ponownie do Koleżanek i Kolegów, z prośbą o sygnalizowanie Zarządowi Związku, ważnych dla Państwa i branży problemów jakie ujawniły się bądź nasiliły w sytuacji związanej z zagrożeniem epidemicznym i nie tylko. Będziemy je analizować i szybko reagować, występując jako Związek do odpowiednich organów celem skutecznego podjęcia działań w kierunku ich wyeliminowania.

Wszelkie informacje proszę przekazywać na adres Biura Zarządu Związku Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z wyrazami szacunku
Artur Widłak
Prezes Zarządu PZPK

Czytany 369 razy Ostatnio zmieniany piątek, 17 kwiecień 2020 11:54