wtorek, 23 czerwiec 2020 11:05

Apel stowarzyszeń branżowych do Minister Rozwoju Jadwigi Emilewicz

Jak już informowaliśmy, odpowiadając na zaproszenie Władz Stowarzyszenia Producentów Cementu, przedstawiciele PZPK w dniu 17 czerwca br. uczestniczyli w dyskusji dotyczącej perspektyw funkcjonowania producentów materiałów budowlanych w przyszłej sytuacji techniczno-gospodarczego będącej skutkiem działań, które zostały podjęte w Polsce podczas walki z pandemią COVID'19.

W dyskusji wzięły udział: Stowarzyszenie Producentów Cementu, Stowarzyszenie Producentów Betonów, Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego, Polski Związek Producentów Kruszyw, Stowarzyszenie Producentów Chemii Budowlanej, Stowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego oraz Stowarzyszenie Producentów Brukowej Kostki Drogowej.

Owocem spotkania było przygotowanie wystąpienia - apelu o jak najszersze wsparcie wszystkich segmentów budownictwa mające na celu utrzymanie i pobudzenie inwestycji jako skutecznej drogi do możliwie szybkiego wyjścia z kryzysu wywołanego COVID-19.

Wspólne stanowisko po jego uzgodnieniu przez stowarzyszenia zostanie zamieszczone na naszej stronie w najbliższym czasie.

 

 

 

Czytany 80 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 23 czerwiec 2020 11:11