poniedziałek, 14 marzec 2016 10:54

Konferencja "200 lat górnictwa państwowego w Polsce"

Szanowni Internauci, Przyjaciele i Sympatycy Przemysłu

Czytacie ten tekst już po Konferencji „200 lat państwowego górnictwa w Polsce. Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”, która odbyła się w Kielcach, w dniach 17-19 lutego 2016 r.

Wzięło w niej udział 120 uczestników, reprezentujących środowisko ludzi nauki, przedsiębiorców górniczych, przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej, którym rozwój przemysłu wydobywczego, leży na sercu i którzy chcą brać udział dziś i jutro w budowaniu należnego mu miejsca w gospodarce. Udało nam się zrealizować pełną agendę w zakresie wygłoszonych prelekcji i wszystkich towarzyszących konferencji, atrakcji. Wobec naprawdę wielkiej wartości merytorycznej zaprezentowanych wystąpień, zarówno w sesjach jak i posterze, za zgodą autorów będziemy umieszczać ich prezentacje na naszej stronie. Zostaną, jak podczas konferencji, zgromadzone w trzech blokach podstawowych: Przeszłość, Teraźniejszość i Przyszłość. Czwarty blok będzie zawierał pozostałe prezentacje nie mające jednoznacznej lokalizacji w czasie. Każda prezentacja będzie poprzedzona informacją o autorze.

Liczymy na to, że prezentacje znajda zainteresowanie, będą bilansem otwarcia, albo podsumowaniem tematu. W terminie do 31 marca, uruchomimy forum dyskusyjne, umożliwiając przedstawienie opinii i zadawanie pytań. Jesteśmy przekonani, że o wielu z podjętych spraw należy rozmawiać. Dodatkowym pakietem będzie zestaw zdjęć z konferencji.

Liczymy że każdy znajdzie w prezentowanych materiałach, coś dla siebie. Pozostajemy do dyspozycji, w wypadku potrzeby dodatkowych informacji pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przesłaniem konferencji i naszego działania są słowa Stanisława Staszica: „Być narodowi użytecznym”. Będzie dla nas zaszczytem, współpracować z przyjaciółmi przemysłu wydobywczego, mając je za drogowskaz.

W imieniu organizatorów


Aleksander Kabziński
Prezes Zarządu PZPK

Kielce dn. 14 marca 2016 r.

Czytany 5219 razy